



Description
Floral wrap dress from the 90s in great condition, made from natural fabric. Our daily styling advice: match it with monotone trousers, they’re gonna look great together.
Additional information
| Color | black, orange |
|---|---|
| Pattern | floral |
| Era | 90s |
| Clothing size | M |
| Featured material | Viscose |
Our model, Viki is 172 cm / 67.1" tall and she's a size M.
Machine wash separately
| Bust | 92 cm / 35.9" |
|---|---|
| waist (min) | 66 cm / 25.7" |
| waist (max) | 70 cm / 27.3" |
| length | 87 cm / 33.9" |
Related products
-


Vintage denim dress Reworked marble bleach button front midi
39.00 € Add to cart -


Vintage shirt dress Reworked bleached one-off deconstructed
49.00 € Add to cart -


Vintage Shirt Dress 90s Reworked Deconstructed Midi Dress
49.00 € Add to cart -


Vintage Slip Dress 50s Lace Lingerie Party Mini in Black
49.00 € Add to cart