



Vintage Slip Dress Y2K Balletcore Mini in Pastel Purple
34.00 €
1 in stock
SKU: 28738
Category: Dresses
Description
Y2K vintage slip dress by Yest. Made from soft cotton, this midi wonder is a burst of pastel purple delight. Saving the planet one ultra-cool outfit at a time.
Additional information
| Color | purple |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Midi |
| Featured material | Cotton |
Yest
Our model, Panna is 171 cm / 66.7" tall and she's a size S.
Machine wash cold
Labelled size: S
| armpit to armpit (min) | 36 cm / 14.0" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 45 cm / 17.6" |
| length | 100 cm / 39.0" |
Related products
-


Vintage Shirt dress 90s Reworked Denim Plaid Tie Dress
49.00 € Add to cart -


Vintage psychedelic dress 60s velvet taffeta prom dress
64.00 € Read more -


Vintage tulip dress 90s cute midi dress black flower print
36.00 € Read more -


Vintage evening dress 50s antique silk dress in black gold
129.00 € Add to cart