



Description
Let us enumerate what these shorts can offer you! Stretchy panel with drawstring at waist. Orange and blue colours. Hundred percent cotton. 90s vibe. Good condition. That’d be all, your turn now —
Additional information
| Color | blue, orange |
|---|---|
| Pattern | abstract |
| Era | 90s |
| Clothing size | XL |
| Components | cotton |
| Featured style | Mini |
| Featured material | Cotton |
Our model, Anna is 167 cm / 65.1" tall and she's a size S.
Machine wash separately
Labelled size: D/E/B 7
| waist (min) | 82 cm / 32.0" |
|---|---|
| waist (max) | 96 cm / 37.4" |
| length | 39 cm / 15.2" |
Related products
-


Vintage Levi’s Denim Shorts Reworked Rare Orange Tab Levi’s Jeans
34.00 € Add to cart -


Vintage Jorts Y2K Gorpcore Capri Pants in Khaki
32.00 € Add to cart -


Vintage Wide-leg Shorts 40s Peasant Cottagecore Culottes
64.00 € Add to cart -


Vintage Levi’s 590 Jeans 90s Reworked Bleached Denim Shorts
49.00 € Read more