


Vintage Jorts Y2K Gorpcore Capri Pants in Khaki
32.00 €
1 in stock
Description
Y2K vintage capri shorts! These bad boys boast five pockets, perfect for storing all your essentials like snacks and dog treats. Plus, the sustainable cotton material means you can rock the gorpcore trend while saving the planet. Zipper closure for maximum security!
Additional information
| Color | green |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | cotton, elastane |
| Featured style | Cargo |
| Featured material | Cotton |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: D 40
| waist | 84 cm / 32.8" |
|---|---|
| rise | 26 cm / 10.1" |
| inseam length | 38 cm / 14.8" |







