



Vintage wedding skirt 90s white satin bridal maxi skirt
39.00 €
1 in stock
SKU: 19552
Category: Skirts
Description
This one is an amazing wedding skirt that arrived from the 90s. It’s an authentic vintage piece that survived all these years in great condition. It’s fully lined and has a zip closure. Looks rad with chunky platforms.
Additional information
| Color | white |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | XS |
| Components | polyester |
| Featured style | Maxi |
| Featured material | Polyester |
Our model, Bogi is 163 cm / 63.6" tall and she's a size S.
Dry clean only
Labelled size: 34
| waist | 63 cm / 24.6" |
|---|---|
| hip | 87 cm / 33.9" |
| length | 112 cm / 43.7" |
Related products
-


Vintage Pencil Skirt 80s Pastel Floral Button Front Mini
24.00 € Add to cart -


Vintage skirt 80s grunge high-waisted black skirt gold stud
27.00 € Add to cart -


Vintage Skirt 80s Sealife Fish Printed Cotton Midi
27.00 € Add to cart -


Vintage pencil skirt 90s button front magenta midi skirt
34.00 € Add to cart