



Vintage skirt 90s floral frill rose printed mini tube skirt
27.00 €
1 in stock
SKU: 12055
Category: Skirts
Description
A true 90s mini skirt made of shiny and stretchy swimsuit fabric. This rose printed babe has a cute frill on the front. It’s a real vintage piece that survived in excellent condition. Made in Italy.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Pattern | floral |
| Era | 90s |
| Clothing size | L |
| Components | elastane, polyamide |
| Featured style | Mini |
| Featured material | Nylon |
Our model, Mirtha is 166 cm / 64.7" tall and she's a size S.
Machine wash cold
Labelled size: XL
| waist min | 62 cm / 24.2" |
|---|---|
| waist max | 80 cm / 31.2" |
| length | 43 cm / 16.8" |







