



Vintage pencil skirt 90s button front magenta midi skirt
34.00 €
1 in stock
SKU: 19667
Category: Skirts
Description
Gorgeous vintage pencil skirt from the 90s with golden buttons on its front. This babe was made in Germany and survived in flawless condition. Made from soft and silky wool-polyester blend. Fully lined.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | M |
| Components | new wool, polyester |
| Featured style | Pencil |
| Featured material | Mixed |
Our model, Viki is 172 cm / 67.1" tall and she's a size M.
Hand wash only
Labelled size: 40
| waist | 72 cm / 28.1" |
|---|---|
| hip | 104 cm / 40.6" |
| length | 66 cm / 25.7" |
Related products
-


Vintage Skirt 90s Pleated High Waisted Op Art Midi
27.00 € Add to cart -


Vintage skirt 80s turquoise frill high-waisted midi skirt
29.00 € Add to cart -


Vintage skirt 90s floral frill rose printed mini tube skirt
27.00 € Add to cart -


Vintage skirt 80s high-waisted shiny black ribbed mini skirt
24.00 € Add to cart