


Vintage 70s Elbrina Lace Slip Skirt in Beige
39.00 €
1 in stock
Description
This 70s vintage skirt by Elbrina is the boho romantic style icon your closet’s been writing love letters to.
Features:
– stretchy waist
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives in top condition.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 70s |
| Clothing size | S |
| Featured style | Midi |
| Featured material | Lace |
Elbrina
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
Machine wash cold
Labelled size: S
| waist (seam to seam) (min) | 25 cm / 9.8" |
|---|---|
| waist (seam to seam) (max) | 44 cm / 17.2" |
| length | 42 cm / 16.4" |







