



Vintage Y2K Whimsigoth Slip Dress in Black Lace
37.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage dress is the ultimate mini slip for channeling your inner whimsigoth while pretending you’re in a 2000s vampire movie!
Features:
– tie closure
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XL |
| Featured style | Mini |
Our model, Sawa is 170 cm / 66.3" tall and she's a size XXL.
Labelled size: 42
| armpit to armpit (min) | 40 cm / 15.6" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 49 cm / 19.1" |
| length | 98 cm / 38.2" |
| strap length | 65 cm / 25.4" |
Related products
-


Vintage Dress Y2K Reworked Deconstructed Shirt Tee
49.00 € Add to cart -


Vintage evening dress 50s antique silk dress in black gold
129.00 € Add to cart -


Vintage Evening Dress 50s One-off Silk Floral Midi Dress
59.00 € Add to cart -


Vintage shirt dress Reworked bleached one-off deconstructed
49.00 € Add to cart