





Description
A one-off vintage dress from the 90s still in really good condition, just wow. It features shiny yet natural off white fabric and zip closure. It’s fully lined. Please help this vintage cutie to find a new home in your wardrobe!
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | L |
| Featured style | Maxi |
| Featured material | Mixed |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Hand wash only
| shoulder | 54 cm / 21.1" |
|---|---|
| waist | 86 cm / 33.5" |
| bust | 100 cm / 39.0" |
| sleeves | 19 cm / 7.4" |
| length | 126 cm / 49.1" |
Related products
-


Vintage shirt dress Reworked bleached one-off deconstructed
49.00 € Add to cart -


Vintage No Fun denim dress 90s reworked button front dress
44.00 € Add to cart -


Vintage tulip dress 90s cute midi dress black flower print
36.00 € Read more -


Vintage summer dress 90s floral open back wrap dress
29.00 € Add to cart