



Vintage Y2K Lace Lingerie Garter Belts in Pink and Grey
29.00 €
1 in stock
SKU: 32045
Category: Lingerie
Tags: 2000s style clothing, girdle garters, hosiery suspenders, lace lingerie, romantic coquette, y2k accessory, y2k vintage fashion
Description
This Y2K vintage romantic coquette accessory is the sassy finishing touch that will have you feeling like the star of your own early 2000s rom-com.
Features:
– hook & eye closure
– 91% nylon, 9% spandex
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | grey, pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Components | nylon, spandex |
| Featured material | Nylon |
Machine wash cold
Labelled size: S
| waist (min) | 33 cm / 12.9" |
|---|---|
| waist (max) | 45 cm / 17.6" |
| length | 17 cm / 6.6" |
Related products
-


Vintage Y2K Babydoll Lingerie Slip Dress in Pink Floral
37.00 € Add to cart -
Sale!

Vintage Bra 90s Lace Lingerie in Beige
24.00 €Original price was: 24.00 €.16.80 €Current price is: 16.80 €. Read more -


Vintage Girdle 70s Lace Corset Lingerie in White
27.00 € Add to cart -


Vintage Y2K Elle Macpherson Lace Bra in Yellow and Pink
39.00 € Add to cart