





Vintage Y2K Evening Dress in Pink Fairycore
189.00 €
1 in stock
Description
Get ready to wow in this Y2K vintage evening dress. Feeling like a real-life pixie has never been easier with its pink perfection and fairycore vibes.
Features:
– zip closure
– lined
– tail
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XXL |
| Featured style | Maxi |
| Featured material | Mixed |
Linea Raffaelli
Our model, Sawa is 170 cm / 66.3" tall and she's a size XXL.
| bust | 103 cm / 40.2" |
|---|---|
| armpit to armpit | 48 cm / 18.7" |
| length | 106 cm / 41.3" |







