



Vintage Y2K Coquette Corset Bra Top in Pink and Black
37.00 €
1 in stock
SKU: 31724
Category: Lingerie
Tags: 2000s style clothing, coquette, corset top, lace lingerie, y2k vintage fashion
Description
This Y2K vintage corset top is your ticket to channeling early 2000s coquette vibes while looking like a lace-wrapped dream.
Features:
– tie closure
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black, pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Satin |
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
Hand wash only
| armpit to armpit | 34 cm / 13.3" |
|---|---|
| length | 67 cm / 26.1" |
| Bust | 73 cm / 28.5" |







