



Vintage Y2K Cargo Trousers in Beige Gorpcore
34.00 €
1 in stock
Description
These beige Y2k vintage cargo trousers are like a trip back in time. Channel your inner 2000s cool with these quirky, comfy pants that were once all the rage. Just don’t forget your flip phone!
Features:
– five pockets
– zip closure
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Cargo |
| Featured material | Cotton |
Brexleys
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Machine wash inside out
| waist | 80 cm / 31.2" |
|---|---|
| rise | 24 cm / 9.4" |
| inseam length | 71 cm / 27.7" |
Related products
-


Vintage trousers Y2K reworked crop wide-leg low rise pants
39.00 € Read more -


Vintage jeans 90s reworked crop grunge black denim trousers
29.00 € Read more -


Vintage jeans 90s reworked clear PVC panel crop denim pants
54.00 € Read more -


Vintage Cargo Trousers Y2K Gorpcore Linen Capri Pants
29.00 € Add to cart