




Vintage Y2K Cargo Trousers Gorpcore Grey Pants
39.00 €
1 in stock
Description
Check out these Y2K vintage gorpcore cargo trousers! Made from pure cotton, they’re not just your regular trousers. With their six, yes, count ’em, six pockets, you’ll never run out of space to store your snacks.
Additional information
| Color | grey |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XS |
| Components | cotton |
| Featured style | Cargo |
| Featured material | Cotton |
Our model, Fanni is 163 cm / 63.6" tall and she's a size XS.
Machine wash inside out
Labelled size: 34
| waist | 70 cm / 27.3" |
|---|---|
| rise | 23 cm / 9.0" |
| inseam length | 83 cm / 32.4" |







