



Vintage Y2K Beige Bodysuit Shaper Lingerie
32.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage bodysuit will take your outfit from ‘blah’ to ‘bam!’ in an instant.
Recommended size: EU 42-44
Features:
– hook & eye closure
– 50% polyamide, 25% elastane, 20% cotton, 5% polyester
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XL |
| Components | cotton, elastane, polyamide, polyester |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Nylon |
Our model, Sawa is 170 cm / 66.3" tall and she's a size XXL.
Machine wash separately
Labelled size: 90 C
| armpit to armpit (min) | 46 cm / 17.9" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 50 cm / 19.5" |
| bust | 106 cm / 41.3" |
| length | 75 cm / 29.3" |
Related products
-


Vintage 80s Velvet Thong Bodysuit in Black
34.00 € Add to cart -
Sale!

Vintage Bra 90s Lace Lingerie in Beige
24.00 €Original price was: 24.00 €.16.80 €Current price is: 16.80 €. Read more -


Vintage slip dress 70s sheer lace camisole red mini dress
29.00 € Add to cart -


Vintage Girdle 70s Lace Corset Lingerie in White
27.00 € Add to cart