


Vintage Y2K Barbiecore Sleeveless Top in Pink Cotton Candy Fantasy
24.00 €
1 in stock
Description
Glitter-printed ‘Stay Humble’ Y2K vintage top that screams Paris Hilton on a shopping spree.
Recommended size: EU 36-38
Features:
– 95% cotton, 5% spandex
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Components | cotton, spandex |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Cotton |
Machine wash inside out
Labelled size: S/M
| armpit to armpit (min) | 42 cm / 16.4" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 47 cm / 18.3" |
| length | 64 cm / 25.0" |
Related products
-


Reworked Vintage Jumper Top 90s Upcycled Lee Two Piece Beige
49.00 € Add to cart -


Vintage Lace Top 90s Crochet Tee in Pastel Pink
24.00 € Add to cart -


Vintage top Y2K glitter black turtleneck knit vest
27.00 € Add to cart -


Vintage Crop Top 90s Reworked Festival Singlet in Black Lace
24.00 € Add to cart