



Vintage Y2K Angel Devil Baby Tee in Pink Barbiegoth Fantasy
24.00 €
1 in stock
Description
This vintage top is the definition of barbiegoth vibes. Put on this pastel pink beauty and unleash your 2000s alter ego with the weird glittery Angel Devil print.
Made in Italy
Features:
– 90% cotton, 10% elastane
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XL |
| Components | cotton, elastane |
| Featured style | Short sleeved |
| Featured material | Cotton |
Angel Devil
Machine wash inside out
Labelled size: XL
| armpit to armpit | 54 cm / 21.1" |
|---|---|
| sleeves | 21 cm / 8.2" |
| length | 65 cm / 25.4" |
Related products
-


Vintage Crochet Top 90s White Lace Knit Crop Top
24.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Jumper Top 90s Upcycled Lee Two Piece Beige
49.00 € Add to cart -


Vintage Vest Sleeves Set 90s Reworked Gloves Top in Beige
49.00 € Add to cart -


Vintage Ralph Lauren top 90s white knit minimalist singlet
34.00 € Add to cart