



Vintage wedding skirt 90s white satin bridal maxi skirt
39.00 €
1 in stock
SKU: 19552
Category: Skirts
Description
This one is an amazing wedding skirt that arrived from the 90s. It’s an authentic vintage piece that survived all these years in great condition. It’s fully lined and has a zip closure. Looks rad with chunky platforms.
Additional information
| Color | white |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | XS |
| Components | polyester |
| Featured style | Maxi |
| Featured material | Polyester |
Our model, Bogi is 163 cm / 63.6" tall and she's a size S.
Dry clean only
Labelled size: 34
| waist | 63 cm / 24.6" |
|---|---|
| hip | 87 cm / 33.9" |
| length | 112 cm / 43.7" |
Related products
-


Vintage skirt 80s Hawaii palm printed midi skirt
24.00 € Add to cart -


Vintage floral skirt 60s psychedelic poppy high waist midi
34.00 € Add to cart -


Vintage skirt 80s glam high waist pencil skirt black silver
29.00 € Add to cart -


Vintage Cargo Skirt 90s Reworked Utility Denim Camo Mini
34.00 € Add to cart