





Vintage Trousers Y2K Black Satin Cargo Pants
37.00 €
1 in stock
SKU: 24679
Category: Trousers & Jeans
Description
Black sating trousers from the 2000s, true vintage babes still in really good condition. It features drawstrings on the legs, vintage chain added by us, two pockets and zip and hook closure. Save this true vintage babe from dark oblivion!
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | polyamide |
| Featured material | Satin |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 42
| waist | 88 cm / 34.3" |
|---|---|
| hip | 11 cm / 4.3" |
| inseam length | 83 cm / 32.4" |
| length | 111 cm / 43.3" |
Related products
-


Vintage Y2K Flare Trousers in Beige Corduroy
32.00 € Add to cart -


Vintage Jeans 80s Reworked Acid-wash Lace-up Denim Trousers
49.00 € Add to cart -


Vintage Diesel jeans 80s reworked bleached slim denim pants
42.00 € Add to cart -


Vintage cropped trousers Y2K reworked cropped silver pants
34.00 € Add to cart