



Description
The coolest triangle-patterned vintage swimsuit that entered our time tunnel in the shiny 90s and just slipped out here in really good condition. Grab this piece of vintage clothing before it’s gone forever!
Additional information
| Color | black, white |
|---|---|
| Pattern | striped |
| Era | 90s |
| Clothing size | L |
| Components | elastane, polyamide |
| Featured material | Nylon |
Golden-Cup
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: Gigi L
| Bust (min) | 90 cm / 35.1" |
|---|---|
| Bust (max) | 114 cm / 44.5" |
| length | 72 cm / 28.1" |







