




Description
Pure silk vintage skirt with ultimate Y2K vibes. Closes with a zip at the side, has two pockets at back and comes in perfect condition.
Additional information
| Color | yellow |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Midi |
| Featured material | Silk |
Our model, Klaudia is 169 cm / 65.9" tall and she's a size S.
Dry clean only
| waist | 78 cm / 30.4" |
|---|---|
| hip | 106 cm / 41.3" |
| length | 67 cm / 26.1" |
Related products
-


Vintage skirt 80s grunge high-waisted black skirt gold stud
27.00 € Add to cart -


Vintage Denim Skirt 80s Reworked Half Crop Acid Wash Jeans
29.00 € Read more -


Vintage skirt 80s turquoise frill high-waisted midi skirt
29.00 € Add to cart -


Vintage Skirt 90s Reworked Western Fringe Denim Mini
39.00 € Read more