



Vintage party dress 90s open back silver evening mini
39.00 €
1 in stock
SKU: 14981
Category: Dresses
Description
A fully lined party dress that was made back in the 90s in Greece. Closes with a zip and a hook & eye at side.
Additional information
| Color | silver |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Evening |
| Featured material | Mixed |
Our model, Klaudia is 169 cm / 65.9" tall and she's a size S.
Dry clean only
| length | 79 cm / 30.8" |
|---|---|
| under bust | 72 cm / 28.1" |
| waist | 70 cm / 27.3" |
| hip | 100 cm / 39.0" |
Related products
-


Vintage psychedelic dress 60s velvet taffeta prom dress
64.00 € Read more -


Vintage pure silk dress 90s purple party dress Evening dress
44.00 € Add to cart -


Vintage dress 90s reworked feminist embroidery velvet lbd
59.00 € Add to cart -


Rare Vintage Escada Midi Dress 90s Yellow T-shirt Dress
69.00 € Add to cart