



Description
This vintage girdle is from the magical 70s and it’s still in good condition. It’s made from stretchy white fishnet and lace and has hosiery suspenders. Go, go, go!
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 70s |
| Clothing size | L |
| Components | viscose |
| Featured material | Mixed |
Our model, Anna is 167 cm / 65.1" tall and she's a size S.
Machine wash cold
| waist (min) | 72 cm / 28.1" |
|---|---|
| waist (max) | 86 cm / 33.5" |
| hip | 84 cm / 32.8" |
| length | 28 cm / 10.9" |







