




Vintage 90s Studded Corset Top in Black
24.00 €
1 in stock
Description
90s vintage studded corset bustier – this black crop top is ready to unleash your inner grunge goddess faster than you can say “Smells Like Teen Spirit.”
Features:
– 5% lycra, 60% polyester, 35% viscose
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | L |
| Components | lycra, polyester, viscose |
| Featured material | Mixed |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 44 (Italian)
| length | 36 cm / 14.0" |
|---|---|
| Bust | 88 cm / 34.3" |
| waist | 78 cm / 30.4" |
| strap length | 15 cm / 5.9" |







