









Vintage 90s ART Platform Sneakers in Beige
79.00 €
1 in stock
Description
90s vintage ART Company platform sneakers – taking you back to an era when your biggest decision was choosing between a Tamagotchi and a Walkman.
Made in Spain
Features:
– tie closure
– real leather
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition. This one shows some discolored spots under the shoe laces.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 90s |
| Shoe size | 36 |
| Featured material | Leather |
ART Shoes
Labelled size: 36
| inner foot length | 23 cm / 9.0" |
|---|---|
| heel height | 4 cm / 1.6" |
| platform | 3 cm / 1.2" |
| width (at the widest) | 11 cm / 4.3" |
Related products
-


Vintage ankle boots 90s designer handmade maroon fur shoes
59.00 € Read more -


Vintage 90s London Fly Platform Sandals in White Leather
32.00 € Add to cart -


Vintage 90s The Art Company Platform Boots in Beige
99.00 € Add to cart -


Vintage Y2K ART Company Boxing Boots in Brown Leather
199.00 € Add to cart