



Reworked Wrangler jeans 90s vintage grunge cut-out denim
39.00 €
1 in stock
SKU: 20537
Categories: Trousers & Jeans, Reworked Vintage
Description
Wrangler jeans straight from the shiny 90s that survived all these years in a quite good condition. Of course, we reworked it a bit. It has three pockets at front and two at back and a zip and button closure. Don’t hesitate, grab it before it’s gone!
Additional information
| Color | blue |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | M |
| Components | cotton |
| Featured style | Slim |
| Featured material | Denim |
Our model, Bogi is 163 cm / 63.6" tall and she's a size S.
Machine wash separately
Labelled size: 30/32
| waist | 68 cm / 26.5" |
|---|---|
| hip | 89 cm / 34.7" |
| length | 89 cm / 34.7" |
Related products
-


Vintage cropped trousers Y2K reworked cropped silver pants
34.00 € Add to cart -


Vintage Flare Jeans Y2K Reworked Sad Face Hand-painted Pants
64.00 € Add to cart -


Reworked Benetton Trousers 80s Vintage Pink Tapered Pants
39.00 € Add to cart -


Vintage Trousers Y2K Black Satin Cargo Pants
37.00 € Add to cart