





Vintage Trousers Y2K Black Satin Cargo Pants
37.00 €
1 in stock
SKU: 24679
Category: Trousers & Jeans
Description
Black sating trousers from the 2000s, true vintage babes still in really good condition. It features drawstrings on the legs, vintage chain added by us, two pockets and zip and hook closure. Save this true vintage babe from dark oblivion!
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | polyamide |
| Featured material | Satin |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 42
| waist | 88 cm / 34.3" |
|---|---|
| hip | 11 cm / 4.3" |
| inseam length | 83 cm / 32.4" |
| length | 111 cm / 43.3" |
Related products
-


Vintage Jeans 90s Rework Cut-out Pocket Tie-dye Denim Pants
49.00 € Add to cart -


Vintage crop tousers Y2K white high-waisted stretchy pants
29.00 € Add to cart -


Vintage Flare Jeans Y2K Reworked Sad Face Hand-painted Pants
64.00 € Add to cart -


Vintage trousers Y2K reworked crop wide-leg low rise pants
39.00 € Read more