



Vintage Y2K Ruched Bow Crop Top in Beige Green
27.00 €
Out of stock
SKU: 31633
Category: Tops & Tees
Tags: 2000s style clothing, coquette, off shoulder, ruched bow top, y2k vintage fashion
Description
This Y2K vintage crop top is your ticket to early 2000s coquette fashion and will have you feeling like the ultimate off-shoulder, ruched bow-wearing queen of the scene.
Features:
– 97% pamut, 3% spandex
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | green |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Components | pamut, spandex |
| Featured style | Short sleeved |
| Featured material | Cotton |
Machine wash cold
Labelled size: M
| armpit to armpit (min) | 46 cm / 17.9" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 60 cm / 23.4" |
| length | 53 cm / 20.7" |
Related products
-


Vintage crop top 90s glitter stripe heart boob patch top
24.00 € Add to cart -


Vintage Knit Top 70s Openwork Baby Tee in Pastel Green
24.00 € Add to cart -


Vintage Ralph Lauren top 90s white knit minimalist singlet
34.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Jumper Top 90s Upcycled Lee Two Piece Beige
49.00 € Add to cart