




Vintage Y2K Reworked Crop Top in Black w Eat Acid Butterfly
34.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage crop top is pure psychedelic joy with its reworked Eat Acid butterfly print. Just slip this gem on and instantly catapult back to the dawn of the new millennium.
We use industrial-quality textile paint which is machine washable.
Features:
– 100% cotton
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Components | cotton |
| Featured style | Long Sleeved |
| Featured material | Cotton |
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Machine wash inside out
| armpit to armpit | 42 cm / 16.4" |
|---|---|
| length | 56 cm / 21.8" |
| sleeves | 60 cm / 23.4" |
Related products
-


Vintage Ralph Lauren top 90s white knit minimalist singlet
34.00 € Add to cart -


Vintage silk blouse 90s purple sleeveless shirt
24.00 € Add to cart -


Vintage crop top 90s glitter stripe heart boob patch top
24.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Jumper Top 90s Upcycled Lee Two Piece Beige
49.00 € Add to cart