



Description
Halter neck swimsuit from the late 90s with a psychedelic goa pattern. Survived in great vintage condition.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Pattern | floral |
| Era | 90s |
| Clothing size | XL |
| Components | elastane, polyamide |
| Featured material | Nylon |
Livera
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 42
| Bust (min) | 76 cm / 29.6" |
|---|---|
| Bust (max) | 98 cm / 38.2" |
| length | 58 cm / 22.6" |
| waist (min) | 70 cm / 27.3" |
| waist (max) | 86 cm / 33.5" |
Related products
-


Vintage Swimsuit 90s Psychedelic Rave Bathing Suit in Blue
24.00 € Add to cart -


Vintage Swimsuit 90s Peacock Blue One-piece Beachwear
24.00 € Add to cart -


Vintage Swimsuit 80s Rave Weird Animal Print Bathing Suit
29.00 € Add to cart -


Vintage bikini top 80s halter neck bra abstract bralette
22.00 € Read more