





Vintage Y2K Office Siren Midi Skirt in Beige
32.00 €
1 in stock
SKU: 32805
Category: Skirts
Tags: 2000s style fashion, frilly skirt, midi skirt, minimalist look, office siren, romantic boho, y2k vintage clothing
Description
This Y2K vintage midi skirt is your ticket to mastering the office siren look while keeping it minimalist and chic. Slide into this beige beauty and feel like you’re strutting straight out of a retro rom-com!
Features:
– zip closure
– 100% polyester
– lined
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives in top condition.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XXL |
| Components | polyester |
| Featured style | Midi |
| Featured material | Polyester |
Our model, Sawa is 170 cm / 66.3" tall and she's a size XXL.
Machine wash inside out
Labelled size: 44
| waist (seam to seam) (min) | 45 cm / 17.6" |
|---|---|
| waist (seam to seam) (max) | 47 cm / 18.3" |
| length | 74 cm / 28.9" |







