



Vintage Y2K Asymmetric Midi Skirt in Purple Lace
34.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage skirt is the perfect mix of whimsigoth and lolita vibes.
Features:
– 100% polyester
– lined
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | purple |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | S |
| Components | polyester |
| Featured style | Midi |
| Featured material | Lace |
Our model, Noemi is 177 cm / 69.0" tall and she's a size S.
Machine wash inside out
Labelled size: One size
| waist (seam to seam) (min) | 36 cm / 14.0" |
|---|---|
| waist (seam to seam) (max) | 48 cm / 18.7" |
| length | 74 cm / 28.9" |
Related products
-


Vintage wedding skirt 90s white satin bridal maxi skirt
39.00 € Add to cart -


Vintage Skirt 80s Sealife Fish Printed Cotton Midi
27.00 € Add to cart -


Vintage Denim Skirt 90s Reworked Hand Painted Mini in White
37.00 € Add to cart -


Vintage Denim Skirt 80s Reworked Half Crop Acid Wash Jeans
29.00 € Read more