



Vintage Denim Shorts 90s High Rise Jeans in Grey Checked
27.00 €
1 in stock
SKU: 27011
Category: Shorts
Description
Vintage denim shorts in great condition even though they are from the early 90s! This babe rocks grey gingham fabric, five pockets, a high-rise cut and a zip closure.
Additional information
| Color | grey |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | XXS |
| Components | cotton |
| Featured material | Denim |
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
Machine wash separately
| waist | 57 cm / 22.2" |
|---|---|
| rise | 27 cm / 10.5" |
| inseam length | 27 cm / 10.5" |
Related products
-


Vintage Denim Shorts 90s Reworked Hand-painted Bermudas
39.00 € Read more -


Vintage denim shorts Reworked cut-out pocket tie-dye jeans
24.00 € Add to cart -


Vintage Levi’s 590 Jeans 90s Reworked Bleached Denim Shorts
49.00 € Read more -


Vintage Jorts Y2K Boyfriend Cut Off Jeans in Beige
29.00 € Add to cart