




Vintage Y2K Shirt in Silver Grey Whimsigoth Embroidered
29.00 €
Out of stock
Description
This oversized Y2K vintage shirt is the cool kid on the block. Pair it with some baggy pants and embrace that early 2000s vibe like nobody’s business.
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | grey |
|---|---|
| Pattern | floral, striped |
| Era | 00s |
| Clothing size | One size |
| Featured style | Long Sleeved |
| Featured material | Mixed |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size L.
Machine wash inside out
| armpit to armpit | 64 cm / 25.0" |
|---|---|
| sleeves | 62 cm / 24.2" |
| length | 73 cm / 28.5" |
Related products
-


Reworked Denim Shirt 90s Vintage Eat Acid Pastel Crop Top
34.00 € Add to cart -


Vintage tie-dye top 50s reworked lace button back blouse
32.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Shirt Y2K White Cut-out Crop Blouse
47.00 € Add to cart -


Vintage 30s Antique Peasant Blouse in White Cottagecore
79.00 € Add to cart