



Vintage Y2K Crop Blouse in Khaki Cotton
29.00 €
1 in stock
Description
Get ready to twist and shout in this green Y2K vintage blouse. With its twisted front design, you’ll be channelling some serious early 2000s vibes. Time travel has never looked so rad!
Features:
– cotton fabric
– puffed sleeves
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | green |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Components | cotton |
| Featured material | Cotton |
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Machine wash cold
| armpit to armpit | 48 cm / 18.7" |
|---|---|
| sleeves | 53 cm / 20.7" |
| length | 33 cm / 12.9" |
Related products
-


Reworked Vintage Shirt 90s Beige Linen Open Back Blouse
44.00 € Add to cart -


Vintage blouse 80s reworked balloon sleeve top mask set
49.00 € Add to cart -


Vintage Blouse 70s Reworked Balloon Sleeve Crop Top
37.00 € Add to cart -


Vintage Shirt 90s Reworked Plaid Crop Top in White Cotton
34.00 € Add to cart