




Vintage Y2K Sheer Lace Bodysuit in Red
34.00 €
1 in stock
SKU: 21734
Category: Lingerie
Tags: 2000s style clothing, 90s grunge outfit, lace lingerie, red hot mesh bra, rockstar girlfriend, sheer bodysuit, Valentine's day, y2k vintage fashion
Description
This Y2K vintage bodysuit is ready to spice up your life with its red hot mesh and 2000s rockstar girlfriend vibes.
Recommended size: EU 38-40
Features:
– snap fasteners at bottom
– stretchy fabric
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | red |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured material | Lace |
Our model, Viki is 172 cm / 67.1" tall and she's a size M.
Hand wash only
| Bust (min) | 80 cm / 31.2" |
|---|---|
| Bust (max) | 90 cm / 35.1" |
| waist (min) | 66 cm / 25.7" |
| waist (max) | 76 cm / 29.6" |
| length | 80 cm / 31.2" |
Related products
-
Sale!

Vintage Bra 90s Lace Lingerie in Beige
24.00 €Original price was: 24.00 €.16.80 €Current price is: 16.80 €. Read more -


Vintage 60s High Waisted Mesh Briefs in Beige
24.00 € Add to cart -


Vintage 90s Reworked Bodysuit in Beige Hand Painted
39.00 € Add to cart -


Vintage bodysuit 90s psychedelic flower cotton body
24.00 € Add to cart