



Vintage Y2K Raver Crop Top Cardigan in Pink
24.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage knit cardigan is like wrapping yourself in a pink rave of 2000s nostalgia with flare sleeves to boot!
Features:
– tie closure
– 100% rayon
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | One size |
| Components | rayon |
| Featured style | Cropped |
| Featured material | Rayon |
Our model, Noemi is 177 cm / 69.0" tall and she's a size S.
Hand wash only
| armpit to armpit | 70 cm / 27.3" |
|---|---|
| sleeves | 44 cm / 17.2" |
| length | 48 cm / 18.7" |
Related products
-


Vintage knit jumper 80s pastel peach lace sweater
24.00 € Add to cart -


Vintage Knit Cardigan Y2K Reworked Tie-dye Bleach Pink Top
32.00 € Add to cart -


Vintage knit jumper 80s silver turquoise Xmas sweater
27.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Jumper 90s Pastel Rainbow Shredded Sweater
34.00 € Add to cart