




Vintage Y2K Morgan de Toi Cardigan in Leopard Gold
34.00 €
1 in stock
Description
This Y2K vintage knit cardigan by Morgan de Toi is your ticket to leopard-patterned glam while channeling your inner early 2000s diva.
Features:
– two pockets
– heavy golden chain
– brooch added by us
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | brown |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Long Sleeved |
| Featured material | Mixed |
Morgan de Toi
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
| armpit to armpit | 55 cm / 21.5" |
|---|---|
| sleeves | 65 cm / 25.4" |
| length | 63 cm / 24.6" |
Related products
-


Vintage knit jumper 90s long purple metallic sweater
29.00 € Add to cart -


Vintage Crocheted Cardigan 50s Rare Handmade Beige Lace Top
99.00 € Add to cart -


Vintage Knit Cardigan Y2K Reworked Tie-dye Bleach Pink Top
32.00 € Add to cart -


Vintage Sweater 80s Handmade Knitted Pastel Cotton Cardigan
34.00 € Add to cart