



Description
Insane vintage knit jumper, a 90s masterpiece still in great condition. It’s made of pink mixed yarn. It fits more sizes depending on the desired fit. Do you know how to get the real vintage aesthetic? Simply skip fast fashion and create head-to-toe vintage outfits!
Additional information
| Color | pink |
|---|---|
| Era | 90s |
| Clothing size | One size |
| Components | lycra, mohair, viscose |
| Featured material | Mixed |
R. Leezio
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
Hand wash only
Labelled size: XL
| shoulder | 55 cm / 21.5" |
|---|---|
| Bust | 146 cm / 56.9" |
| sleeves | 73 cm / 28.5" |
| length | 73 cm / 28.5" |







