



Description
Y2K vintage leather coat. Made of genuine suede, this brown gem comes with three pockets to hide your secrets. It’s sustainable fashion at its finest, because let’s be honest, this coat will outlast all your TikTok dances!
Additional information
| Color | brown |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | leather |
| Featured style | Leather |
| Featured material | Leather |
Colloseum
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Dry clean only
Labelled size: L
| armpit to armpit | 48 cm / 18.7" |
|---|---|
| sleeves | 64 cm / 25.0" |
| length | 91 cm / 35.5" |







