




Vintage Blazer Top 70s Silver Glitter Party Jacket
29.00 €
Out of stock
SKU: 13154
Category: Coats & Jackets
Description
If you put this one on, you’ll feel like you’re the starlit intro of The Twilight Zone. Excellent condition, straight from the 70s and it looks like the night sky.
Additional information
| Color | silver |
|---|---|
| Era | 70s |
| Clothing size | M |
| Components | synthetic |
Our model, Klaudia is 169 cm / 65.9" tall and she's a size S.
Machine wash cold, don't iron
Labelled size: 38
| Bust | 84 cm / 32.8" |
|---|---|
| waist | 80 cm / 31.2" |
| shoulder | 37 cm / 14.4" |
| sleeves | 22 cm / 8.6" |
| length | 70 cm / 27.3" |
Related products
-


Reworked Vintage Denim Jacket 80s Feminist Graphic Shacket
54.00 € Read more -


Vintage denim jacket 90s reworked cropped grunge jacket
49.00 € Read more -


Vintage crop denim jacket Reworked clear vinyl PVC open back
49.00 € Read more -


Vintage Levi’s Denim Jacket 80s Reworked Hand-painted Cloud
74.00 € Read more