





Vintage Y2K High Heel Patent Leather Boots in Green
79.00 €
Out of stock
Description
These Y2K vintage boots by Sally O’Hara are the green patent leather time-traveling high heels your feet have been dreaming of since the days of flip phones.
Features:
– zip closure
– lined
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | green |
|---|---|
| Era | 00s |
| Shoe size | 38 |
Sally O'Hara
Labelled size: 38
| inner foot length | 24 cm / 9.4" |
|---|---|
| heel height | 7 cm / 2.7" |
| platform | 1 cm / 0.4" |
| height | 32 cm / 12.5" |
| width (at the widest) | 9 cm / 3.5" |
Related products
-


Vintage ankle boots 90s designer handmade maroon fur shoes
59.00 € Read more -


Vintage leather shoes 80s cut-out real suede blue heels
32.00 € Add to cart -


Vintage Y2K ART Company Boxing Boots in Brown Leather
199.00 € Add to cart -


Vintage Jeffrey Campbell shoes 2000s golden leather heels
39.00 € Read more