





Vintage Y2K Farrutx Leather Mules in White
59.00 €
1 in stock
Description
These Y2K vintage leather mules by Farrutx are like strutting straight out of a 2000s runway with pointed toes that could cut through the awkward silence of a family dinner.
Made in Spain
Features:
– 100% leather
Every item we manage is repaired and cleaned as necessary, ensuring it arrives in top condition.
Additional information
| Color | white |
|---|---|
| Era | 00s |
| Shoe size | 39.5 |
| Components | leather |
| Featured material | Leather |
Farrutx
Labelled size: 39,5
| inner foot length | 26 cm / 10.1" |
|---|---|
| heel height | 1 cm / 0.4" |
| width (at the widest) | 8 cm / 3.1" |







