



Description
This 90s vintage corset top is more iconic than realizing your Tamagotchi is still alive after 20 years.
Features:
– hook & eye closure
– 80% polyamide, 20% elastane
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | XXL |
| Components | elastane, polyamide |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Nylon |
Our model, Sawa is 170 cm / 66.3" tall and she's a size XXL.
Hand wash only
Labelled size: XXL
| armpit to armpit (min) | 44 cm / 17.2" |
|---|---|
| armpit to armpit (max) | 47 cm / 18.3" |
| bust (min) | 105 cm / 41.0" |
| bust (max) | 107 cm / 41.7" |
| length | 40 cm / 15.6" |







