



Vintage 80s Corset Top in Black
44.00 €
1 in stock
Description
This vintage top by Fulvio Agostini is a designer corset time-travelling straight from the rad 80s. Slip into this sleek black beauty
Made in Italy
Features:
– zip closure
– lined
– soft material – probably silk
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 80s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Sleeveless |
| Featured material | Mixed |
Fulvio Agostini
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Hand wash only
Labelled size: 46 (Italian sizing)
| armpit to armpit | 40 cm / 15.6" |
|---|---|
| bust | 83 cm / 32.4" |
| length | 36 cm / 14.0" |







