





Vintage Y2K Cargo Trousers in Beige Gorpcore
37.00 €
1 in stock
Description
These Y2K vintage trousers are a fashion faux pas meets practicality in the best way. Embrace the gorpcore vibe and conquer the world like a true 2000s cargo-wearing hero.
Features:
– five pockets
– zip closure
Every item we manage is cleaned and, when necessary, repaired, ensuring it arrives to you in top condition.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Featured style | Cargo |
| Featured material | Cotton |
Our model, Kisa is 180 cm / 70.2" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 30
| waist | 84 cm / 32.8" |
|---|---|
| rise | 24 cm / 9.4" |
| inseam length | 82 cm / 32.0" |







