



Description
Get ready to blast back to the Y2K era with this epic vintage jacket. Made from tough denim material, it’s got all the pockets you need for all your 2000s essentials (like your Nokia 3310!). And who needs buttons when you can zip up this bad boy?
Additional information
| Color | blue |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | M |
| Featured style | Denim |
| Featured material | Denim |
Our model, Szonja is 173 cm / 67.5" tall and she's a size XS.
| armpit to armpit | 50 cm / 19.5" |
|---|---|
| sleeves | 50 cm / 19.5" |
| length | 46 cm / 17.9" |
Related products
-


Vintage Levi’s Denim Jacket 80s Reworked Hand-painted Cloud
74.00 € Add to cart -


Vintage Denim Jacket Reworked Clear Vinyl Open Back Coat
59.00 € Read more -


Vintage Jacket Reworked Feminist Graphic Purple Patch Blazer
49.00 € Add to cart -


Vintage denim jacket 80s grunge acid wash cropped jacket
34.00 € Add to cart