





Vintage Corset Top Y2K Satin Bustier w Shell Heart in Beige
32.00 €
1 in stock
SKU: 28318
Category: Tops & Tees
Description
Y2K vintage satin corset top in beige that has survived the test of time. Not only is it shiny and rad, but it’s also eco-friendly! Sustainability is in, baby! Plus, we sewed cute heart buttons on it to get you all the compliments. It also has a zip closure.
Additional information
| Color | beige |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | elastane, polyester |
| Featured material | Satin |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Hand wash only
Labelled size: 12
| armpit to armpit | 41 cm / 16.0" |
|---|---|
| bust | 92 cm / 35.9" |
| length | 40 cm / 15.6" |
Related products
-


Vintage Crop Top 90s Reworked Festival Singlet in Black Lace
24.00 € Add to cart -


Vintage Silk Top 90s Reworked Tie Dye Blouse in Blue
27.00 € Add to cart -


Vintage top Reworked weird face embroidery one-off tee
39.00 € Add to cart -


Reworked Vintage Jumper Top 90s Upcycled Lee Two Piece Beige
49.00 € Add to cart