





Vintage Trousers Y2K Black Satin Cargo Pants
37.00 €
1 in stock
SKU: 24679
Category: Trousers & Jeans
Description
Black sating trousers from the 2000s, true vintage babes still in really good condition. It features drawstrings on the legs, vintage chain added by us, two pockets and zip and hook closure. Save this true vintage babe from dark oblivion!
Additional information
| Color | black |
|---|---|
| Era | 00s |
| Clothing size | L |
| Components | polyamide |
| Featured material | Satin |
Our model, Szedi is 170 cm / 66.3" tall and she's a size M.
Machine wash cold
Labelled size: 42
| waist | 88 cm / 34.3" |
|---|---|
| hip | 11 cm / 4.3" |
| inseam length | 83 cm / 32.4" |
| length | 111 cm / 43.3" |
Related products
-


Vintage Jeans 90s Reworked Hand-painted Gray Straight Pants
59.00 € Read more -


Vintage leather trousers Y2K suede flare cropped pants
44.00 € Read more -


Reworked Benetton Trousers 80s Vintage Pink Tapered Pants
39.00 € Add to cart -


Vintage crop jeans 90s reworked shredded hem denim trousers
29.00 € Read more